Kalkulačka potřebné váhy pro lisování

Taky vás štve počítat potřebnou váhu závaží? A tak raděj pověsíte na lis, co je zrovna za závaží po ruce? Nebo děláte stále týž sýr, aby to nebylo tak složité počítat?

Tak přesně pro vás je tu tato jednoduchá kalkulačka, kam stačí zadat délku dlouhého ramena lisu, délku krátkého ramena, váhu sýra a kolik se má na 1 kg sýra tlačit.

A kalkulačka pak už vše vypočítá.

A ještě jako bonus tabulka k vytištění. Pokud kliknete na čverečky v pravém dolním rohu této tabulky níže, objeví se celý dokument a tam si  lze si pod záložkou SOUBOR/TISK  list vytisknout. Nejprve je ale nutné zadat do horních dvou šedých polí délku svého dlouhého a krátkého ramene pákového lisu. List se přepočítá na hodnoty vašeho lisu. Pak již stačí je mrknout do tabulky v kuchyni a je jasné, kolik kg je třeba.

 

Nakonec malý tahák od Květoslava Kittikit Červíka třeba k vytištění na linku

4 comments on “Kalkulačka potřebné váhy pro lisování

  1. Klárko, tak to je moc pěkná pomůcka. Já si udělala tabulku (několik) a vypočítala podle délky ramen závaží. Mám to asi na dvě stránky, jako zkušený sýrař, ale sýr jsem udělala zatím jeden! Zrovna před chvilkou jsem ho zkusila smažit a je to ňamka (domácí polotvrdý),a ta vůně! Díky za všechny rady a pěkný víkend Markéta

  2. Druhá: supertabulka!

  3. No tak tohle je super, přesně pro nás lenochy, co sáhnou v rychlosti po tom, co je zrovna po ruce 🙂 Díky!

  4. ďakujem za super tabuľky…mám jednu otázku, čo znamenajú v 2.tabuľke čísla 1-25 v riadku 5. Pokiaľ sa nemýlim, tak je to tabuľka na určenie potrebnej záťaže v kg na kg syra…ďakujem za odpoveď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *