Tištěný Mlékonoš – 1. číslo

titulkaPřinášíme vám nové čtivo, které je plné informací o pařených hnětených sýrech.

Tématem 1. čísla tohoto občasníku jsou

PAŘENÉ HNĚTENÉ SÝRY

Na 58. stranách vás čeká obrovské množství informací,

  • mnoho fotoreceptur,
  • články z pera domácích mlékařů,
  • zajímavosti, ze sociálních sítí,
  • 14 receptur k ruce k vystřižení a založení,
  • návštěva na farmě Lukava,
  • články z chovu, mikrobiologie,
  • technologie i osobnost mlékařství.

Nebojte se nikdo toho, že by se jednalo o přílišnou odbornost, kdo rádi zpracováváte suroviny doma, Mlékonoš vám přinese na 58 stranách obrovské množství informací jak základních, tak i podpokličkových. Hlubší nahlédnutí do kuchyně těch, kteří vyrábí už dlouho a z jejich rukou vylézají nádherné věci. V časopise naleznete také veterinární okénko, poměrně podrobné, tentokrát o mastitidě a článek z chovu, tenokrát o buvolech. Vše je doplněno původními fotografiemi.

Časopis navíc obsahuje pár prostředních dvojstran k vystřižení, plných receptur k ruce, které se vám budou hodit přímo při výrobě – v kuchyni. Receptury jsou podrobně rozepsány v časopise a následně vloženy jako malý tahák ve formě vhodné přímo pro výrobu doprostřed časopisu.

Kdo má problémy s váhou kultur, nalezne zde opět k vystřižení podrobný tahák a také se může hodit podrobný seznam přímých prodejců mléka. A nebyl by to správný časopis, pokud by chyběl komix, takže i ten je zastoupen.

Připravujeme další díl s tématikou kysaných mléčných výrobků (jogurty od všech druhů dojnic a za použití různých kultur, acidofilní mléko, kefíry, skyr, návštěva další farmy a opět veterinární okénko a z chovu).

Byli bychom moc rádi, pokud byste nám vyplnili anketu k občasníku, neboť zpětná vazba je vždy žádoucí.

Časopis stojí 89 Kč a je  ho  možné objednat na stránkách nakladatelství Analfabet.

Co o časopise píší ti, kdo si ho již koupili:

Z časopisu jsem nadšená . Sýry dělám asi třetí měsíc / od kurzu Vojty Tomsy v Litomyšli/ , takže jsem byla moc ráda, že mám kromě Domácího mlékaře něco dalšího k listování a poučení . Vím, že v tom nejsem sama a pokud se mi něco nepovede, tak je někde někdo, kdo mi třeba jen malou radou pomůže .
Časopis je úžasný a velice inspirativní. Jsem moc ráda, že je i jeho tištěná verze. Je skvělé, že takto předáváte zkušenosti své i jiných farmářů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.