Reakce na knihu Domácí mlékař

Já sama zpracovávám mléko z 2 krav a 20 ovcí a jsem nadšená, že jste vše sepsali do knihy…. Velké Díky. A jednoznačně chválím i úpravu a estetiku…Tedy, sýrům zdar! Vlaďka Velíková
Naprosto úžasná práce všech zúčastněných autorů. Konečně mám spoustu důležitých informací u sebe a nemusím řešit opisování či tisknutí receptů a skladování papírků. Hlavně, kniha mi může ležet po ruce v sýrárně a kdykoliv se můžu mrknout, když nebudu něco vědět, znát a internet nebude po ruce.Opravdu, přátelé, vytvořili jste úžasnou věc. Kozenky mám, kravka nebo dvě přijde na jaře….díky Vám se na jaro těším čím dál víc. Díky za Vaše úsilí, odhodlání a parádní výsledek.
Já sama zpracovávám mléko z 2 krav a 20 ovcí a jsem nadšená, že jste vše sepsali do knihy…. Velké Díky. A jednoznačně chválím i úpravu a estetiku…Tedy, sýrům zdar!
Kniha je skvělá a moc mi pomohla v mých začátcích .Děkuji za dobrý nápad.
Kniha je naprosto fantastická, mám za sebou pěknou řádku nepovedených pokusů se sýry a některé záhady po prolistování mlékaře byly rozhřešeny. Děkuji za snahu pomoci nám začátečníkům „netopit“ se v mléce, ale úspěšně jej zpracovávat.
Úžasná, jsem z ní nadšená. Zatím začínám, takže tvaroh, jednoduché sýry, ale je přehledná a se všemi informacemi pohromadě.
Začala jsem s recepty, které jsem sbírala na internetu.Někdy se „zadařilo“, jindy ne. Až po zakoupení Domácího mlékaře, se velmi daří. Za vydání knihy jsem Vám velmi vděčná!!!
Dagmar Kostelecká
Knížku jsem si vyzvedla dnes ve dvě hodiny odpoledne z pošty. Teď je jedenáct, za tu dobu si děti namazaly k večeři chleba, uložily se do postele, netuším kdy (nebo zda vůbec) usnuly, jestli mají hotové úkoly, nějak jsem zapomněla, že vůbec mám nějaké děti. Co ale vím jistě, je to, že mám báječnou knihu a spoustu chuti vyzkoušet tu spoustu sýrů, co jsou uvnitř. Přišel čas posunout se od obyčejného čerstvého sýra někam dál. A to jsem si říkala, že už pomalu začnu svoje kozí holky zasušovat. Takže změna plánu, přátelé:) A děkuju! Hana
Výborná publikácia, napísana zrozumiteľne a vecne. Vhodná pre široký okruh užívateľov. Aj pre začiatočníkov ale aj pokročilý či profi si tam nájdu svoje.
Boris Fugger
Nejdřív mě zarazila a trochu odradila odbornost knihy,všechny ty vzorce,termíny,postupy,asi jsem čekala něco více laického.Říkala jsem si,že to nemůžu zvládnout bez maturity na SŠ Chemickotechnologické.Nakonec se mi kniha líbí.Teorii jsem rychle pročetla,vybrala si ty nejjednodušší recepty,upravila množství pro (zatím) tříčlennou rodinu a jsem ve fázi pokusů,sbírání vlastních zkušeností, dělání si zápisků a podobně.Bavím se tím,doufám že mě brzy narozené miminko nechá v mých „pokusech“ pokračovat.Držím Vám palce ve Vašem hospodaření.
Naprosto skvělá kniha! Psaná srozumitelně a lidsky, recepty fungují :-). Ještě se mi nestalo, že by se podle receptu nepovedlo. Moc děkuji, Jana

Ahoj, prave listuju cerstve nabytym Domacim Mlekarem, a jsem nadsen. Je niekolik zasadnich knizek, vesmes zahranicnich, ktere hezky pokryvaji problematiku vyroby syru. Povedlo se vam pekne a ctive dilo pojici sirsi teorii s bohatou zasobou jak svetovych, tak i lokalnich a tradicnich receptur. Je videt, ze vite o cem pisete, a diky za to! Tom.
Posílám pozdravy na kopec. S knihou se teprve seznamuju, vypadá to, že budu hojně využívat. Chodím k Vám na stránky, ale tištěné na papíře preferuji. Moc děkuji za tuto super knížečku a přeji Vám vše dobré….Alice
Velmi dobře popsáno krok za krokem, hodně cenných rad.
úžasná učebnice pro laika
Zatím jsem knihu jen prolistoval,věřím že mi bude dobrým pomocníkem při výrobě domácích sýrů.
Jsem z knihy nadšená, kdybych oni věděla dřív určitě bych nejela na dvoudenní kurz na výrobu sýrů.
Kniha je absolutně bezvadná. Dlouho jsem sháněla, jak vyrobit sýr jiný než čerstvý a teď můžu experimentovat s mlékem do aleluja. Děkuji
Naprosto úžasná práce všech zúčastněných autorů. Konečně mám spoustu důležitých informací u sebe a nemusím řešit opisování či tisknutí receptů a skladování papírků. Hlavně, kniha mi může ležet po ruce v sýrárně a kdykoliv se můžu mrknout, když nebudu něco vědět, znát a internet nebude po ruce.Opravdu, přátelé, vytvořili jste úžasnou věc. Kozenky mám, kravka nebo dvě přijde na jaře….díky Vám se na jaro těším čím dál víc. Díky za Vaše úsilí, odhodlání a parádní výsledek.
Já sama zpracovávám mléko z 2 krav a 20 ovcí a jsem nadšená, že jste vše sepsali do knihy…. Velké Díky. A jednoznačně chválím i úpravu a estetiku…Tedy, sýrům zdar!

Vlaďka Velíková

Domácí mlékař se opravdu povedl. Knížka je psaná hezky přehledně a ihned jsem se sžila s jejím stylem. Většinou mi chvilku trvá, než si na styl knihy, kterým je psaná, zvyknu…ale tady to byla láska na první pohled, jako by byla psaná přímo pro mne :o). Díky za ní a už se těším, až vyzkouším nové recepty. Mile mne překvapilo i to, že není jen o kravském mléce…my máme totiž kozenky :o) a ty jsou často v sýrových receptech opomíjeny, takže VELKÝ DÍK. Peťa
Naprosto vyčerpávajícím způsobem nabitá informacemi, recepty, postřehy a dobrými radami při zpracování mléka. Jsem sýrař samouk třetím rokem a sýr jsem vyráběla metodou pokus omyl, recepty co internet dal, většinou pochybné kvality. S touto knihou zvládnu vyrobit i dosud nemožné… prostě kdo děláte nebo chcete dělat vlastní sýry, neměla by u vás v knihovničce chybět.
Moji milí z kopce. Kniha dorazila včera i s krásným věnováním. Moc za něj děkuji. K prohlížení jsem se dostala až dnes, neboť jsem o ni byla při cestě od schránky oloupena mamkou :-). Ta byla z vašeho vystoupení v Dobrém ránu tak nadšena, že rozhodla knihu zakoupit „ihned“. Se sýry koketuji asi dva roky – zatím jen s měkkými (jak jinak než podle návodu na vašich stránkách), ale nějak jsme vycítili, že to bude chtít postoupit na vyšší level. Kniha je sepsána hezky, srozumitelně. Potěšily mně i fotky z kopce. Měně už potěšil fakt, že budu muset do výroby sýrů zapojit matematiku 🙂 , ale to se snad poddá. Teď se pustím do hloubkového studia, objednám kultury a dám vědět jak „to“ jde. Sati
Výborný pomocník sýraře
Mám ji cca týden, sýry se snažím dělat tak 4 roky, ale na víc než čerstvé obyčejné jsem se nezmohla, příp. jiné pokusy končily nezdarem a vyhozením.
Knížku jsem si pořizovat nechtěla, protože jsem si myslela, že je spíš pro větší odborníky. Vaše účast v Dobrém ránu mne přesvěčila ke koupi.
Je skvělá, začínám přicházet na to, jaké jsem dělala chyby. Až se něco podaří, určitě napíšu.
Jo a koupila jsem si teploměr a asi se poohlédnu i po těch pH papírcích. Díky Katka
KNIHA JE NAPROSTO ÚŽASNÁ, SROZUMITELNÁ I PRO ZAČÁTEČNÍKY, PŘEHLEDNĚ NAPSANÁ OD ÚPLNÝCH ZÁKLADŮ AŽ PO NÁROČNĚJŠÍ VÝROBU SÝRŮ. jSEM RÁDA, ŽE JI MÁM A DÍKY ZA NI!
Jsem s ní velice spokojen,psali to lidé z praxe a zatím všechny sýry
se povedly.
Dnes mi došla a budu studovat. Doufám ,že mi jako začátečníkovi pomůže, zatím jsem dělal pouze nivu podle receptů na“ netu“ a docela se dařilo.Mám syřidlo i chlorid.
Ucelená kniha se srozumitelnými a odzkoušenými návody. Moc hezky zpracovaná.
Super kniha, už se těším na dojení a zkoušení nových sýru.
Kniha je úžasná. Srozumitelně vysvětluje postupy snad na vše, co lze z mléka vyprodukovat. Děkuji.
Kniha moc užitečná, pěkně srozumitelně napsané.
Zkoušela jsem halloumi, hermelín, zlato, goudu a čedar a zatím vše dopadlo dobře.
Pro mne jakožto začínajícího sýraře je tato kniha rozhodně velký přínos
Kniha je opravdovou biblí pro ty, kteří si chtějí vyrobit v domácích podmínkách sýr, recepty jsou naprosto použitelné a vše je výborně vysvětleno.
Skvělá kniha. Jsem nadšená.
Super kniha, prehledna, logicky usporadana, a ma REJSTRIK!!!!!!
Přeji pěkný den

kniha je užasná, vše popsáno do podrobna z nadhledem a lehkostí, přitom velmi profesionální dílo.
Jedinná výtka a to je forma obalu – měké deský nejsou na denní listování soustavnou práci moc vhodné,ale to je jen jedno promile negativního ostatní je super.

Moc děkuji všem statečným a odhodlaným kteří tvoří osvětu

Radim Hatlapatka

 

Krásně napsaná kniha, jen zatím hledám odvahu do sýrařských pokusů.
Na silvestra si kamarádka povzdechla, že si Ježíškovi o knihu napsala, ale on nereagoval…tak jsem ji vytáhla a s radostí ho zastoupila. Objednávám znovu – chyběla by mi.
M.
Kniha je super. Zatím jen čtu a čerpám inspiraci a těším se až se do toho pustím.
Zatim jsem z ni nic nezkousela, jen jsem ji zbezne prolistovala, ale zda se byt srozumitelne a jasne napsana. Jakmile budu mit zdroj mleka, rada recepty vyzkousim.
Zatím nemáme zdaleka vše vyzkoušeno, ale jsme velmi vděční, že tuto knihu vlastníme. Velmi praktický a čtivý formát, přehledné zpracování.
Už na první pohled vynikající kniha, která podle mne nemá na současném trhu v tomto oboru konkurenci. Vhodná jak pro úplné začátečníky, tak i pokročilé. Navíc za bezkonkurenční cenu!

Jestli jste dosud mléko nezpracovávali, nebo jste ze zpracování měli odvahu, tak teď do toho půjdete tak říkajíc „po hlavě“ 🙂
Jani

Skvělá kniha a rádce. Konečně ucelené informace na jednom místě. Díky za ni…
Jsem nadsena, dekuji!
Skvělá kniha, rozšířila moji knihovničku a má v ní čestné místo.
Jsem ve fázi výroby tvarohu, jogurtu a jednoduchých sýrů…brzy se pokusím o ty složitější…díky za inspiraci nejen v domácím mlékaři.
Kniha je moc krásně provedená, přehledná a skvěle se podle ní pracuje. Jsem moc ráda, že jste se rozhodli ji vydat.

Moc za i děkuji.

Pekna, srozumitelna a promyslena kniha, všem doporučuji a moc za ni Kláře dekuji 😉
Panelakovy typ, co shanel na syr tip. Vybral knihu na to, nejlepsi recepty dostal za to. V panelaku kravu nema, syry si vsak sam uz doma dela. Diky Vam, delam si je sam!
PZ
Zdravím všechny na kopci. Kniha přišla v pořádku a jsem nadšená. Kláro moc děkuji ta kniha bude mou denní inspirací. Marta Rynešová
Konečně! Konec ztrát času a nervů při pátrání metodou pokus – omyl. Vše podrobně a přehledně popsáno a hlavně vyzkoušeno. Recepisy, které opravdu fungují. A pokud nastane problém, je se kam obrátit a vyřešit ho. Díky.
Na knize Domácí mlékař je fantastické, že je zde laikovi srozumitelně vysvětleno, co se v jednotlivých fázích výroby s mlékem děje a proč. Člověk pak hned nezačne panikařit, když se něco nedaří, nepovedený produkt prohlásí za výchozí surovinu k jinému receptu a, i když například začne jogurtem a skončí tvarohovou štolou, nakonec přecejen slaví úspěch.

Leoš Huml nam uz jedna kniha dorazila a musim ríct že jste odvedli obrovský kus VELMI DOBRE PRACE !!! Díky

Díky za knihu která hned po bjednání došla. Zkoušel jsem několik sýrů vyrobit a proto, že chutnaly, hledám další návody na sýry. Tato kniha je plná receptů a pomůže mě doplnit další znalosti, které jsou nutné pro výrobu dobrých a chutných sýru. Těším na další zpracování mléka podle těchto návodu. Děkuji všem kteří se podíleli na zpracování knihy a doporučuji ji.
S pozdravem Pepa Hanuš
Kniha je jasně stručně a přesně 🙂 a pak i doplňující…
Spokojenost velká- neuvěřitelně užitečná věc.
Autorům děkuju za odhodlání takovou věc sepsat!
Karolina
Jsem moc ráda, že jste knihu vydali 🙂 je úžasná a hodně mě pomohla. Moc Vám děkuji Petra Kuncová 
Kniha je perfetní. Je dobře srozumitelná a dobře čitelná. Konečně vše pěkně pohromadě 🙂 Děkuji moc za ni. Dominika
Kniha Domací mlékař mě okamžitě zaujala, i když jsem nikdy neplánovala doma dělat sýry a podobně. Doma dělám zatím jen Lučinu a ráda bych jogurty. Kniha je velmi inspirativní, navíc krásná vzhledově i obsahem. Je to jediná kniha, kterou střežím jako oko v hlavě před mým ročním synem, aby jí neroztrhal. Po přečtení knihy už začínám uvažovat i o sýrech a dalších věcech, které bych mohla zkusit vyrobit. Bohužel nemám na všechno doma prostor. Ale až si jednou na důchod pořídím statek a kravku, bude se to hodit 🙂 Tak zatím budu jen občas experimentovat. Za knihu moc děkuji, je tam všechno vysvětleno pěkně srozumitelně a jednoduše. 
Tato kniha je pro domácího mlékaře nepostradatelná a nenahraditelná. Katka. 
  Knížku objednávám ještě jednou. Je tak skvělá, že se o ní musím podělit 🙂 D.N. 
Dobrý den,

knížka právě dorazila, to je dokonce o týden dřív, než jsme ji čekali. A samozřejmě jsem se hned zasekla při listování, dvě hodiny jsem nevěděla o světě :-))
Moc děkujeme a přejeme hodně zdaru do dalších aktivit.  M.K.  

Dobrý den paní Kláro, hrozně moc Vám děkuji za zaslání Domácího mlékaře. Je to nádherná kniha, pro mě naprosto k nezaplacení. Děkuji! S.Z.

.@domacimlekar kniha uz je doma a je to vazne superkoncentrovany zdroj informaci – moc chvalim!

— Vojtěch Jasný (@voy) 5. Listopad 2014

@cuketka @domacimlekar Taky mám – nebezpečná kniha 🙂 — Jana LVK (@JanaLVK) 1. Listopad 2014

Tohle nemůže dopadnout dobře :)) Aneb schovejte přede mnou všechno mlíko! Díky @domacimlekar pic.twitter.com/Mfdi7GC9ze

— cuketka (@cuketka) 31. Říjen 2014

Dobrý den, děkuji, platba odeslána. Knížka je moc pěkná a rodina bude po Vánocích dělat vše doma 🙂 Pěkný den Dne 4. listopadu 2014 14:59 analfabet

@cuketka @domacimlekar Též jsem si pořídil. pic.twitter.com/uVPixcfhBo — Zdeněk Starý (@oldsoft) 31. Říjen 2014

dobry den,

tak knizka minuly tyzden uspesne dorazila. Je naozaj velmi zaujimava. Bude to paradny vianocny darcek.
dakujem a prajem krasny den 🙂

I.S.

On Fri, 10 Oct 2014 19:07:03 +0200, analfabet

Kniška od @domacimlekar na dlouhé zimní večery je doma, zitra založíme alespoň Cottage nebo Mozzarellu… http://t.co/n4bBzML9Ty

— marteenek (@marteenek) 21. Říjen 2014

Lucka: 9.10.2014 (8.34) Děkuji za knížku. Večer jsem ji četla do 2 do rána, následně jsem zaspalado práce 😀 ale fakt jsem se do ní začetla! Teď už mi chybí jen Domácí pekař a domácí uzenář a je to komplet 🙂
tera1:
7.10.2014 (17.25)

Dobrý den Na kopec,
od chvíle kdy dorazila Vaše smysluplná kniha se u nás doma zastavila veškerá činnost, krom listování a studování 🙂
Děkuju vám všem za tak přínosný čin, je mi jasné, že to nebyla snadná práce, ale věřím, že zájem a nadšení nás kupujících je pro vás velkým zadostiučiněním a motivací k dalším knihám.
Vaše kniha je pro mě opravdu průlomová, moc za ní děkuju.

Jana:
9.10.2014 (18.53)

Zdravím všechny na kopci 🙂
Tak už mi kniha taky přišla a jsem naprosto nadšená! Zhltla jsem ji jako ten nejčtivější román a moc mě potěšila. Její rozsáhlost je obdivuhodná! Moc děkuji, že jste se dali do předání svých životních zkušeností i nám méně zkušeným mlékařům 🙂 Jak to tak u nás vidím, kniha se stane „rodinným stříbrem“. Moc vám fandím!

Přidat příspěvek by Kuchyně a zahrada.

rokytka:
8.10.2014 (20.06)

Dobrý den, dnes kniha dorazila a je prostě úžasná. Jsem z ní nadšená, moc děkuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.