Naložený sýr na neděli

DSCN6946Velmi jednoduchý sýr z Domácího mlékaře str. 123, případně 126. Čerstvý sýr následně naložíme do oleje a ochutíme vším, co máme v ochuceném sýru rádi – zelenými bylinkami, barevným pepřem, feferonkami. Sýry nakládáme spíše do menších nádob. Postupně můžeme odebírat přesně tak prozrálý sýr, jak máme rádi.

Máte svou oblíbenou kombinaci koření, doplňků či druh oleje? Podělte se, případně i s fotkou, buďte inspirací ostatním! díky

5 comments on “Naložený sýr na neděli

 1. Nejvíce se mi osvědčilo obyčejné grilovací koření z Lidlu – Gril a šašlik za 3,50. Sýry v něm naložené chutnají všem. Nakládám především balkán, občas při nečekané návštěvě použiji i „rychlonakládání“ – kousky sýra posypu kořením, zakápnu obyč slunečnicovým olejem a prohodím v misce, aby se to celé promíchalo, a už můžu servírovat místo jednoho druhu sýra dva. Ale tak 14 dní nechat proležet, nemá chybu, získá mazlavou konzistenci. To ho pak vysypu ze sklenice, i s olejem rozmačkám vidličkou na hrubou kaši a podávám na topinkách.

 2. U nás vedou camemberty, Rozkrojím, vydlabu. Vydlabanou hmotu smíchám s nadrcenými vlašskými ořechy a utřeným česnekem a nacpu zpátky, přiklopím, narovnám do sklenic, proložím plátky česneku, někdy přidám bylinky a zaleju kvalitním slunečnicovým olejem. S domácí rustikální bagetkou je nepřekonatelný 🙂

 3. Dobrý večer 🙂
  Mohu se pouze ujistit – ty sýry necháváte „zrát“ v lednici? Jak dlouho prosím normálně vydrží (pokud se sklenice neotevře)? Děkuji mnohokrát, právě se na nakládání chystám, snad se zadaří.

  • Hezký den, podle toho, jak předpokládám, že je rychle sníme. Takže buď ve sklepě, nemáme lednici, nebo na lince. S tou výdrží vám nepovím, u nás se fakt sní do týdne. Ale vydrží – někdo psal, že i několik neděl v chladu.

   • Dobré ráno, velice děkuji za rychlou odpověď. Kamarádka nakládá a říkala mi, že je lepší nechat to před otevřením klidně i 2 týdny ležet (v lednici), než se začne s konzumací. Ani jedna nepatříme mezi zkušené sýraře a vždycky mám strach hlavně z toho, abych někomu nepřivodila zažívací problémy.
    Mohu se prosím ještě zeptat, jak solíte? Máte už osolené sýry, nebo solíte nálev?

    Moc děkuji, máme jen 2 AN kozenky, ale mléko sami nespotřebujeme, tak zkouším, co se dá vyrobit bez sklípku (máme tam teplo 🙁 ).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.