MILCOM a. s. – lednový partner DM

Partner stránky

Vítáme na stránce partnera naší stránky pro měsíc leden – společnost MILCOM a. s. Na těchto stránkách dostanou prostor k prezentaci jako partneři stránky firmy, které nás podporují v naší práci, jejich výrobky nebo služby používáme a máme vyzkoušené a můžeme je proto doporučit.

Málokdo z domácích sýrařů by neznal potřeby pro domácí zpracování mléka a výrobu sýrů, které MILCOM nabízí. Jedná se především o kultury

V čem jsou kultury MILCOM unikátní?

Tyto kultury prodává MILCOM buď jako matečné, tedy určené k přeočkování nebo jako přímé pro malé a větší farmy. V 2. čísle občasníku Mlékonoš jsme přinesli podrobnější popis jednotlivých kultur, který ovšem naleznete také na novém, uživatelsky příznivějším  e-shopu MILCOMU. 

Kultury nemusíme uchovávat v mrazáku, ale při 4 °C, následně kulturu můžeme při zachování správného postupu až 10 x přeočkovat. Smetanovou kulturu můžeme s úspěchem používat při výrobě kysaných mléčných výrobků, másla i sýrů. Pro začátečníky je výhodou použití této kultury jistota, že se nespletou při volbě kultury a mají jistotu, že jim smetanová kultura dodá do mléka vše, co při výše zmíněné výrobě potřebují.

A co syřidlo a chlorid vápenatý?

Stejně tak zde nalezneme ke koupi i různé druhy syřidel, včetně mikrobiálního,  jak ve větším, tak i menším balení.

Jak je to s malými farmami?

Malé farmy, které potřebují radu k použití kultur pro své specifické potřeby, mohou využít velmi vstřícné telefonní komunikace a domluvy při objednávce určitých kmenů kultur mléčného kysání. Přímé kultury pro zpracovávání většího množství mléka je možné volit v různých variantách a pokud si nejsme jen trochu jistí, komunikace s pracovníky MILCOMU je velmi vstřícná a dojdeme záhy ke kýženému výsledku.

Dřívější, ne zcela uživatelsky příznivá objednávka, kdy si malý spotřebitel musel nakupovat potřeby pro zpracování mléka po telefonu je již minulostí. Tato možnost právě kvůli potřebné komunikaci pro ty, kdo potřebují vyřešit druhy mikrobiálních kultur zůstala zachována, ale pro běžného spotřebitele nyní MILCOM nabízí velmi jednoduchou online objednávku v e-shopu.

U společnosti MILCOM lze stále nakupovat přes telefon nebo e-mail, nabídka v e-shopu je zaváděcí na začátek provozu. Další produkty budou postupně doplňovány.

Zpracovatelé mléka však nenaleznou u MILCOM a.s. pouze výše zmíněné potřeby pro zpracování mléka, ale také např.

  • poradenství
  • obalové materiály
  • kvasinky, mikrobiotesty
  • služby v oblasti kalibrace

Pro všechny služby nalezneme kontakty přímo na stránkách společnosti MILCOM a.s.

Věděli jste, že pod společnost MILCOM a.s. patří také Výzkumný ústav mlékárenský?

Výzkumný ústav mlékárenský (VÚM) je instituce s významnou tradicí a výsledky. VÚM byl založen v roce 1952 jako ústav sloužící celému mlékárenskému průmyslu Československa, později České republiky. Za celé toto období představoval pro vývoj našeho mlékárenského průmyslu záruku pokroku. V minulosti prošel VÚM různými etapami vývoje, poznamenanými velkými osobnostmi, řešenou tématikou, vztahem k průmyslu i generačními vlnami. Zásadními změnami, které zasáhly do života VÚM, bylo zrušení centrálního řízení mlékárenského průmyslu, které znamenalo zrušení systémové tvorby prostředků na oborový výzkum a posléze založení VÚM s.r.o. jako dceřinné společnosti MILCOM a.s.

 

A budou i receptury přímo s použitím kultur MILCOM?

Výrobu základního smetanového zákysu, kysané smetany, kefíru, jogurtu i acidofilního mléka pomocí očkování kulturami od MILCOM lze v papírové podobě získat v 2. čísle občasníku Mlékonoš, v následujících týdnech však přidáme některé receptury i sem, na web Domácího mlékaře.

 

Jaké máte zkušenosti s kulturami a syřidly od MILCOM?

Napište nám do komentáře, na fb stránku DM nebo skupinu DM vaše zkušenosti s kulturami od společnosti MILCOM, těšíme se moc na vaše příspěvky!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.