Jogurtový dezert

Výchozí surovinou pro tento dezert je Labneh – jogurtový sýr. Na dezert je třeba

  • plnotučný jogurt – množství zcela libovolné dle vlastní potřeby množství Labnehu
  • moučkový cukr
  • čistá vanilka nebo naložená vanilka v moučkovém cukru
  • hořká čokoláda 80 % – volitelné na čokoládovou verzi

Domácí plnotučný jogurt necháme vychladit (tuto fázi můžeme ovšem při nedostatku času přeskočit a můžeme pokračovat i s právě fermentovaným jogurtem, vyndaným z jogurtovače, obě možnosti lze použít) a vyklopíme do gastronádoby, formy nebo cedníku, vyložené plátnem. Necháme cca 5 hodin vykapávat, zatížíme a opět necháme vykapávat, tak dlouho, dokud nemá jogurt konzistenci, jakou si přejeme.

Hotový Labneh smícháme s moučkovým cukrem dle chuti, vanilkovým cukrem – nezbytné. Používám moučkový cukr, ve kterém je naložená mletá pravá vanilka. Můžeme také rozpustit čokoládové vločky nebo strouhanou kvalitní čokoládu, nechat vychladnout a přimíchat Labneh, cukr a vanilkový cukr. Místo čokolády na vaření používám tuto kvalitní, 80% čokoládu, která obsahuje pouze kakao, kakaové máslo, cukr a sojový lecitin.

Pozor! Nesmíme mixovat ponorným mixérem. Tento dezert je nutné míchat pouze lžičkou, případně vidličkou. Vždy přichystáme pouze takové množství, které jsme schopní do cca 12 h zkonzumovat. Čistý Labneh necháváme uložený v chladu – vydrží několik dní.

Tento dezert můžeme použít na lžičku podobně jako dětský pacholíček nebo vyšlehaný tvaroh nebo jako potah moučníku, na cheesecake nebo na muffiny nastříkat ve tvaru jaký si přejeme. Dezert je poměrně hodně sytý. IMG_1228

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.