Mléko s příchutí nafty

Označeno štítky: , ,

 • Toto téma obsahuje celkem 0 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel KláraKlára a poslední změna proběhla před 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #16869
   KláraKlára
   Správce

   Ve skupině DM se dlouze probíral případ, kdy je mléko cítit naftou, resp. něčím podobným naftě. Nakonec se případ vyřešil a pro mnohé to je poměrně důležité, proto ho vkládám také sem do vlákna:

   ERP:
   zravím tak sme problém zdá sa vyriešili už druhý deň je mliečko ok rozbor mliečka bol v poriadku a až v nitre na inštitute spracovania mlieka nam poradili že zavada je v dojacej technike ktorú sme zle čistili po nadojeni mlieka sme stroj preplachli hned horucov vodou potom horucou s chlorom a potom zas horucov a tak sa to vraj nerobí lebo čerstvé mlieko sa po zabareni zrazí a usadza sa kade tade v stroji. stroj treba najprv poriadne vyplachnut studenou vodou potom horucou ale nie s chlorom ale že sú na to to nejake dezinfekcné roztoky (jeden je kyslí a druhý zasadity ešte som nezistila názvy ) ktoré treba vždy striedať. a potom zas studenou vodou… takže pachuť naftalinu nam robili bakterie v dojacej technike. joooj som rada že už je to za nami…

   "Existují dva způsoby, jak získat dostatek: Jedním z nich je i nadále hromadit víc a víc. Na druhé straně stojí toužit méně. "
   - Gilbert Keith Chesterton
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.