Mikrováha

Úvod Fóra Domácí minimlékárna Mikrováha

Označeno štítky: 

 • Toto téma obsahuje celkem 14 odpovědí. Do diskuze (11 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel InkaInka a poslední změna proběhla před 1 měsícem a 1 týdnem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #782
   kupicek.mar
   Účastník

   Dobrý den všem,
   mohu poprosit o odpověď na to, jaké používáte mikrováhy k vážení kultur, kde je potřeba přesnost na dvě desetinná místa a jak jste s nimi spokojeni? Případně, lze-li to zde na stránkách uvést – odkaz, kde se dá ta určitá mikrováha koupit.
   Díky moc Markéta

  • #2888

   Markéto, já vlastním tuto, ale koupenou za cca 200 Kč novou na Aukru. Funguje zcela bezchybně už tuším minimálně 3 roky, ale nevím přesně, kdy jsem jí kupovala.

   http://www.svetpristroju.cz/svetpristroju/eshop/39-1-MERICI-PRISTROJE/259-3-Kapesni-s-rozlisenim-0-01g/5/49-Kapesni-digitalni-vaha
   _vyr_49VAH09-aa.jpg

   "Bože, dej mi prosím trochu trpělivosti, ale Bože prosím tě hned!"
  • #2892
   kupicek.mar
   Účastník

   Díky Kláro, tak jsem si objednala obojí ve výše uvedeném slovenském obchodě a odečtou mi DPH a platit budu v Kč. Díky moc za všechny rady. Markéta

  • #14371
   Karelpelik
   Účastník

   Dobrý den máte někdo prosím zkušenosti s mikrováhami a váhami z eshopu Mikrovahy? Velmi se mi tam líbí tato váha https://www.mikrovahy.cz/mikrovahy-do-50g/28-velmi-presna-digitalni-mikrovahy-5g-max-rozliseni-0-01g.html tak by mě zajímaly vaše zkušenosti.

  • #14372
   Markullle
   Účastník

   Ahoj, my jsme tam objednávali příbuzné na poslední chvíli kuchyňskou váhu k Vánocům. Mají tam rychlé dodání, tak jsme byli štastni, že zásilka stihla přijít. S nákupem jsme byli moc spokojeni, tak jsme tam pak objednávali ještě osobní váhu (tentokrát už pro nás 🙂 ).

  • #14373
   Bramborra28
   Účastník

   Já tam kupoval lžícovou váhu, používám ji hlavně na připravu proteinu. Je skladná, vypadá moc dobře a i cena byla super. Za mě velmi spolehlivý obchod s velkým výběrem.

  • #14374
   Karelpelik
   Účastník

   Tak moc děkuji, přečetl jsem si pár dalších recenzí a mají samé pozitivní ohlasy, dnes jsem si mikrovahu objednal. Ten výběr je parádní. Procházel jsem teď spoustu eshopů a tak přehledné stránky jsem zatím neviděl.

  • #14416
   Lenouch
   Účastník

   A můžu vědět, jak je to na tomto eshopu řešeno s výměnou ? Mamka bude otvírat zlatnictví a chtěla bych jí jako dárek pořídit tu malouho váhu, ale nejsem si jistá, zda zvolím tu správnou a nechci to s ní konzultovat, protože bych to chtěla jako překvapení. Ale třeba mi poradíte i tady, je vhodná prosím pěkně tato http://www.mikrovahy.cz/mikrovahy-do-1000g/125-proscale-px650-716165161615.html ?

  • #14427
   Honzin
   Účastník

   My jsme s výměnou neměli problém. Objednávali jsme váhu na veterinu a kolega se překlikl a objednal menší. Zboží jsme zaslali zpět a poslali nám váhu, kterou jsme původně chtěli… s výběrem dárku už bude muset poradit někdo jiný .. protože nejsem z tohoto oboru 😉

  • #14439
   Lili5
   Účastník

   Ahojky, za kolik tak koupit kuchynskou vahu, aby byla kvalitni?

  • #14446
   Jarka68
   Účastník

   Lenouch: Já bych do zlatnictví volila třeba tuto 🙂 http://www.mikrovahy.cz/mikrovahy-nad-1000g/301-dm-3-digitalni-vaha-do-3000g-0-1g.html

  • #14456
   Jarka68
   Účastník

   Lili: zkuste si projít diskuzi a kouknout na zmiňovaný eshop mikrovahy.cz. Mají opravdu kvalitní a cenově dostupné váhy.

  • #16746
   Marcel
   Host

   Zdravím, chtěl jsem se zeptat, v jakem obchodě tak seženu ve svém městě mikrováhu s předností na 0,01 g ? Koupím to někde v elektronice nebo kde ? Díky za odpověď

  • #16750
   InkaInka
   Správce

   Dobrý den Marceli. Nevíme ve kterém městě :). Ale samozřejmě že nepotřebuji vědět odkud jste. Třeba v Praze nebo v Brně určitě ano – existují obchody s měřící nebo laboratorní technikou. Někde se dá koupit i v hodinářství a zlatnictví, ale to je strašně individuální – možná že by Vám ji byli ochotni objednat … těžko říct, je třeba se zeptat. Je to prostě různé. Ale minimálně by měli problematice rozumět.

  • #17659
   InkaInka
   Správce

   Na základě osobních dotazů na pořízení vhodné mikrováhy, by se případně někomu mohla hodit následující informace:

   Již nějaký čas používám váhu značky PEREL typ: VTBAL402 od belgického výrobce Velleman, kterou v ČR prodává společnost GM electronic, spol. s.r.o. / gme.cz ( v sekci: Domov, kancelář – Domácí spotřebiče – kuchyňské spotřebiče) – krom eshopu provozují i několik prodejen ve větších městech (Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Hradec Králové a na Slovensku Bratislava)

   Konkrétně belgický Velleman vyrábí všelijaké „elektroblbiny“ do domácnosti i venkovního prostředí. Do toho lze zahrnout i rozličnou měřící techniku. Vývoj mají v Evropě, ale výrobu v Asii, s čímž se ovšem vůbec netají – rozepisuji se takto proto, že se kvalitou nejedná o typicky nepoužitelné ŠUNTY z „Ali“, o kterých se snad ani nedá říct, že by vůbec „vážily“, akorát na displeji chaoticky létají čísla 🙂 (bohužel empirie). Ono když člověk disciplinovaně do středu vážicí plochy položí kalibrační závaží… a ejhle… místo 10 g se na displeji objeví 14,6 g … co na to říct, no…
   Na druhou stranu konkrétně u segmentu belgických „citlivějších vah“ razance příručních zlatnických, už s ohledem na nízkou cenu (590,- Kč), nelze očekávat přesnost či kvalitu laboratorních vah – to je zkrátka nereálné. Obstojné laboratorní váhy začínají někde na 9 000,- Kč, což pro domácí alotrie nemá smysl.

   ALE… váha zcela splňuje svůj účel. Je na 2 mikrotužkové baterky, takže kdo má nabíječku, nemusí nikde složitě honit knoflíkové, navíc váží váží poměrně dost přesně – 0,01 g + zároveň váží až do 500 g oproti většině vah s přesností 0,01 g, které obvykle váží max. do 200 g, některé třeba jen do 150 nebo 120 g. Součástí balení jsou 2 nízké hranaté misky, které slouží zároveň jako kryt (proto je raději jako misky nepoužívám). Má i funkci kalibrace pro 200 g kalibrační závaží (bohužel mám pouze 10 g, takže budu muset časem nějaké sehnat :)). Jdou na ní tudíž vážit jak mlékárenské kultury, soda a kys. citronová na výrobu tavených sýru, zrací soli na syrečky, ale také právě s ohledem na max. hmotnost 500 g váženého předmětu i ingredience na výrobu zmrzlin.

   Váha se jeví jako taková príma příruční váha domácího mlékaře. Má zkrátka širší rozpětí využití.

   Samozřejmě, že se nejedná o nějakou speciální „božskou nadváhu“, je zcela normální, a musí se o ni pečovat, tak jako o jakoukoliv jinou = vážící plochu vždy po akci očistit – otřít suchou švédskou utěrkou – otřít utěrkou namočenou v čisté vodě – následně utřít do sucha a přeblýsknout čistou suchou švédskou utěrkou => nejde o to, že bychom na ploše „zanechali obtisky“, ale s nánosy čehokoliv na vážící ploše se nám pomalu, ale jistě s vzestupnou tendencí zhoršuje přesnost váhy.
   – samozřejmostí je, že na sypké věci používáme vždy nějakou misku / podložku = nesypeme rovnou na plochu.
   – předmět, který vážíme (obzvlášť malých rozměrů) VŽDY!!! umisťujeme do středu vážící plochy = nikdy nepokládáme chaoticky na okraj

   Jistě se dá pořídit nějaká mikrováha speciálně na kultury s přesností 0,01 g, která bude levnější, případně si někdo vystačí 0,1 g (i když u přesnosti jsem docela skeptická = pravděpodobnější je, že váží spíš s přesností na 1 g), má nižší max. hmotnost vážení, a leckomu to bude prostě stačit.
   Pravda je, že z pozice prožitého, mám osobně na měřící techniku trochu jiné nároky 🙂

   ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
   OT: Nedávno jsem si u GME pořídila i tyčový mixér jejich značky Vigan Mammoth – důvěrně mu přezdíváme „Mamut“ protože má pekelně výkonný motor :), otázka ovšem je, jak dlouho bude fungovat :))))). Poslední, který jsem měla od Brauna, šel necelých 6 měsíců :). Kategorie tyčové mixéry je děs sama o sobě… Tak budu vidět, ale zatím Mamut jede jako býk. Jediný nedostatek by pro někoho mohlo být, že nemá sekáček. Ale zase má 2 metličky (místo tradiční jedné), kterými se bezvadně našlehává zmrzlinová směs, i vychlazená smetana se vyšlehá poměrně rychle do šlehačky velmi dobré konzistence. To jen závěrem takový nekonečný technický humor, který skýtají tyčové mixéry 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 vláken odpovědí
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.