Re: To je moje hospodářství a snažím se snažím :-))

Úvod Fóra Hospodářství – co se mléka týká Hospodářství To je moje hospodářství a snažím se snažím :-)) Re: To je moje hospodářství a snažím se snažím :-))

#1296
Quote:
Citováno z artbook dne April 16, 2011, 18:06
no my tady na jihu Francie jedeme systémem neryt, neorat, slámovat, řekla bych snad kompostování na každém záhonku. Z počátku se mi to moc nepozdávalo. Přece jen má člověk zažité že se před zimou poorá.. Tady se jen dodalo více slámy a hnoje do každého truhlíku (záhonky jsou vyvýšené obedněné deskama). S tou slámou se mi to začíná čím dál více líbit. Nejenomže je opravdu méňe plevele, ale pak taky udržuje vlhost v půdě, zabraňuje zvětrávání, chrání před zimou. Pravda ale zrovna brambory máme v písku místo slámě 🙂

Vysoké záhony jsou moje oblíbené :-). Nicméně vše ostatní je po 14ti letých zkušenostech trochu na pováženou. Slámu používat nemůžeme, protože musíme mít uzavřený cyklus a nemůže použít konvenční. Obilí nepěstujeme, protože jsme 650m, takže vlastní slámu bohužel nemáme.Piliny nedávám kvůli dusíku, když mulč např. k jahodám, tak víceméně loňské seno. Takže pleju a plečkuju do poloviny června, pak už to natolik zavře zahradu, že to není třeba a žádný plevel nevadí. Za mě za tím je to víceméně přírodní boj, kdy jedno nikoli neustále podporuje druhé, nýbrž bojuje o svůj prostor na slunci. Mulčuji taky, ale na menších kusech, mulčovat celé je velmi pracné a nezvládáme to. Plečku mám obyčejnou, ruční a je vynikající. Takže nekopu za konvenční zahradu, používám vysoké záhony, jíchy, podporující rostliny atd. Jenom bezorebné pěstování, prostě nezvládáme – nebo lépe- nefunguje nám :-)– vyroste nám toho pak minimálně.:-)))
ale ryjeme ručně a ořeme pomocí koní

"Bože, dej mi prosím trochu trpělivosti, ale Bože prosím tě hned!"