Re: Prodej ze dvora mléčných výrobků – legislativa

Úvod Fóra Domácí minimlékárna Prodej ze dvora mléčných výrobků – legislativa Re: Prodej ze dvora mléčných výrobků – legislativa

#1830

BEzva, když už je vlákno a někdo něco napíše, dá se k tomu reagovat. Zareaguju na Hanku. Nejprve s kvótou. Příští rok by se měly kvóty na mléko rušit tuším, pokud ale jsou, musíte svou kvótu splňévat, což neznamená jen jí nepřešvihnout, ale pokud máte kvótu na 100 l mléka, musíte jí nejen nepřešvihnout, ale i naplnit. Pokud byste jí dlouhodobě nenaplňovala, seberou vám jí. S tím se pojí i vypisování přesných čísel, kolik jste nadojila, kolik zpracovala atd.

Rozdílný přístup KVS naprosto podepisuju. Když jsem si zjišťovala informace ohledně Farmářských trhů a případného prodeje mléka, náš rozhovor s vedoucí VS byl následovný:
„Mohu tedy prodávat mléko na FT?. Můžete, ale pouze z mlékomatu. Proč pouze z mlékomatu? A jak byste to dělala jinak, jako naběračkou z bandasky? Nikoli, ale z mobilního chlazení stáčela stejně jako z mlékomatu.“ Na druhé straně ticho. Pak „No ale doporučení je mlékomat“. Já na to“ doporučení, nebo uzákoněná povinnost?“ „Doporučení“. “ Takže souhlasíte se mnou, že pokud musím zachovat chlazené a stáčené mléko, mohu si v kufru auta přivézt mobilní chlazení, vychlazené mléko a to stáčet přímo z chlazení?“ „No, v podstatě by to tak šlo“. Děkuji, nashledanou.

Podotýkám, že nemáme ani auto ani mobilní chlazení ani nechceme prodávat na FT :), ale principielně to vše odpovídá tomu, že můžete zjistit cokoli, nicméně na to, co po vás budou chtít vás vždy navedou až na vaší konkrétní KVS.

"Bože, dej mi prosím trochu trpělivosti, ale Bože prosím tě hned!"